Uniwersalna reguła przekierowania 301 domeny z www na non-www i non-www na www

Dla Google strona www.blog.kmike.net oraz blog.kmike.net to dwie osobne witryny. Nie grozi za to ban czy filtr, ale nie zdefiniowanie, która wersja domeny jest słuszna może utrudniać pozycjonowanie. W zależności, którą wersję strony Google zapisze w indeksie, część linków, przez zwykłą nieuwagę, może pójść na marne. Można się przed tym bardzo łatwo zabezpieczyć przekierowując jedną wersję domeny na drugą (najlepiej www na non-www).

Najszybciej można to wykorzystać za pomocą pliku .htaccess znajdującego się w folderze głównym domeny. Poniżej przykład uniwersalnego przekierowania 301 adresu www.blog.kmike.net na blog.kmike.net.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST}//s%{HTTPS} ^www\.(.*)//((s)on|s.*)$ [NC]
RewriteRule ^ http%3://%1%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Jeżeli Twoja strona korzysta z przyjaznych linków, może się przydarzyć, że pierwsza linijka (RewriteEngine on) będzie już zdefiniowana, wtedy wklej tylko dwie ostatnie linie. Całość najlepiej na samym początku pliku .htaccess

Poniżej uniwersalna wersja przekierowania domeny blog.kmike.net na www.blog.kmike.net

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Zastosowanie identyczne jak poprzedniego kodu, do pliku .htaccess najlepiej na samym początku. Jeśli znajdziesz w pliku linię RewriteEngine on nie powielaj jej, skopiuj tylko dwie ostatnie linie.

Powyższe reguły będą działać dla każdej domeny, nie musisz nic modyfikować.